Ford Otosan Hisse Yorumu / Deniz Yatırım – (22.11.2019)

Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün 2020’de toparlanma bekliyor

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY65.00
Hedef Fiyat/Hisse TRY77.60
Getiri Potansiyeli 19%

Ford Otosan; Şirket Genel Müdür’ü Haydar Yenigün Bloomberg’e katıldığı programda sektörün yıl sonu toplam satış beklentisini 480-500 bin adet olarak belirterek 2020 yılının daha iyi bir yıl olacağını ifade etti. 2017 yılındaki 1 milyon adedin ancak yarısına ulaşabileceğine değinerek bu rakamlara ulaşmanın birkaç yıl süreceğine değindi.

Avrupa otomotiv sektöründeki yaşanan daralmadan şirketin negatif etkilendiğini belirten Yenigün, ihracat satışlarının bir önceki yıla göre %6’lık bir düşüş olduğunu yine de yatırım yapmak için Batı Avrupa ve İtalya’da planlarının olduğunu belirtti. Senenin son çeyreğinde yerli üretim binek ve ticari araçlar için kamu bankalarıyla ortaklaşa gerçekleştirilmeye başlanan faiz destek kampanyaları, faiz oranlarının düşmesi ve beklentilerin yukarı yönlü revize edilmesi ile birlikte talepte canlanmanın devam edebileceğini ve hisse için pozitif etki edeceği beklentisindeyiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN