Ford Otosan Hisse Yorumu / Asya Yatırım – (09.07.2015)

Ford Otosan Hisse Yorumu

Öneri: Piyasaya Paralel Getiri

– Ford Otosan için hazırlanmış olan değerleme çalışmamızda hisse için hedef fiyatımız 37,90 TL/lot olup bu değer üzerinden Ford Otosan ile ilgili tavsiyemiz “piyasaya paralel getiri” şeklindedir.

– Ford Otosan, Türkiye’de otomotiv üretiminde en yüksek kapasiteye sahip olan şirkettir. Bunun yanında yurtiçinde en çok üretim yapan ikinci ve ihracatta ve ticari araç satışında ise lider konumundadır. Şirket toplam otomotiv üretiminde %21, ticari araç üretiminde %56 ve ticari araç ihracatında %62 pazar payına sahiptir.

– Koç Grubu ve Ford Motor Company bünyesinde faaliyet göstermekte olan şirket, esas faaliyetlerinde her iki grubun sağlamış olduğu avantajlardan yararlanmaktadır. Şirket yurtiçi satışlarını Koç Grubu bünyesindeki şirketler üzerinden ve yurtdışı satışlarını ise Ford Motor Company ve iştirakleri üzerinden gerçekleştirmektedir.

– Şirket, devlet tarafından sunulan yatırım teşviklerinden yararlanmakta olup dönemler itibariyle yapmış olduğu ileri teknoloji gerektiren yatırımlarından yatırım bedeli üzerinden yaklaşık %40 oranında teşvikten kaynaklanan vergi indirimi elde etmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir