FOMC Raporu / Döviz Destek by A1 Capital – (30.10.2013)

FOMC: Ne Beklemeli, Nasıl İşlem Yapmalı?

Bugün ABD Merkez Bankası’nın faiz kararı saatler Avrupa’da geri alındığı ama ABD’de aynı kaldığı için normal saatinden farklı olarak 20.00’da açıklanacak.

Piyasada Fed’e dair değişik beklentiler var ama genel beklenti Fed’in karar metninde önemli bir değişikliğe imza atmayacağı şeklinde.

Varlık alım programının azaltılması ihtimali yaklaşık %1. Hem son verilerin çizdiği olumsuz tablo hem de hükümetin kapanmasının 4. çeyrek büyümesi üzerindeki potansiyel etkisi Fed’in bir süre daha beklemeye itecektir.

Bu yüzden piyasa varlık alım programında bir değişiklik beklemiyor. Karar metninde genel olarak önemli bir değişiklik beklenmese de yine de Fed’in varlık alım programının devamı lehine değişiklikler yapmasını bekleyin sayısı az değil.

Dolayısıyla beklentilere göre değerlendirdiğimizde herhangi bir değişiklik yaşanmaması Dolar için bir miktar pozitif olacaktır. Fed’in karar metnini varlık alım programının mevcut miktarla daha uzun süreli devamını işaret edecek şekilde değiştirmesi ise sert bir Dolar satış dalgası getirecektir.

CANLI UZMANLARDAN AL/SAT ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

TÜM DÜNYA PİYASALARI YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir