FOMC Raporu / A1 FX – (30.10.2013)

Malumun İlanı

Amerikan Merkez Bankası FED, piyasadaki beklenti doğrultusunda aylık 85 milyar USD’lik varlık alım programına devam etme kararını açıkladı. Yapılan açıklamada, ABD ekonomisindeki iyileşmenin ılımlı seyrini koruduğu, istihdam iyi yönlü hareketlenmenin gözlendiği belirtildi. Fed, sıfıra yakın seviyede olan faiz oranlarının da şu an %7.3 olan işsizlik oranının yüzde 6,5 seviyesine gelene dek devam ettirileceğini açıkladı. Bankadan yapılan açıklamada, enflasyon seviyesinin Fed hedeflerinin altında olduğu ancak uzun vadede istikrarlı rakamlara ulaşılabileceği belirtildi. Kararlara karşı tek olumsuz oy Esther L. George’dan geldi.

Karar metninin açıklanmasından sonra Wall Street’te düşüş görülürken, piyasada kararların beklentilerden daha az gevşek algılanması sebebiyle USD, diğer para birimleri karşısında değer kazandı. Eurusd 1.3695 seviyelerine kadar gerilerken güne 1341 seviyelerinden başlayan altın karar sonrası 1334 seviyesinden işlem gördü.

A1 FX Araştırma

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir