FOMC Çizgisini Korudu / Döviz Destek by A1 Capital – (21.08.2013)

Fed üyelerinin son faiz toplantısında varlık alım programının yıl sonundan önce azaltılmasına yönelik

Fed üyelerinin son faiz toplantısında varlık alım programının yıl sonundan önce azaltılmasına yönelik görüşlerini koruduğunu gördük. Bu genel görüntü ilk etapta USD için olumlu algılandı piyasa tarafından.

Yine de, istihdam sektörüne ve düşük enflasyona dair çekincelerin, yükselen faizlerin yaratacağı olumsuz etkiye dair şüphelerin de tutanaklarda yer aldığını gördük.

Öte yandan bazı üyelerin karar verme konusunda sabırlı olma telkinleri de eğer önümüzdeki süreçte veriler hayal kırıklığı yaratırsa Eylül kararının Ekim veya Aralık’a kalacağını gösteriyor.

Düşük faiz uygulaması için alt sınır olan %6.5 işsizlik oranının %6’ya indirilmesi konusunda ise çok gelişme yaşanmamış. Piyasa bu konuda daha fazla konuşma olmasını bekliyordu, dolayısıyla sadece “birkaç üyenin bu konuyu düşünmek istediği” cümlesi Dolar için olumlu oldu. Çünkü %6.5 sınırının %6’ya düşmesi daha uzun süre sıfır faiz anlamına gelir.

Özetle ne Dolar alıcıları ne de Dolar satıcıları çok şey bulamadılar tutanaklarda. Bizim günün başında paylaştığımız raporumuzdaki “EURUSD’nin 1.3350’ye gevşemesi alış fırsatı olur” senaryosu ise tam isabet oldu ve Döviz Destek platformunda yemyeşil bir EURUSD alış sinyaline dönüşerek üyelerimize keyifli bir gece geçirtti.

ALTIN Ne Zaman Alınıp Ne Zaman Satılmalı? Canlı Yayın Programımız Sizlerle

TÜM ALTIN YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir