Finans Sektörünün Gelişmesi İçin Önemli Bir Proje: İDEA

Bu sene 25. yılını kutlayan İnfina Yazılım A.Ş. finans sektörünün gelişimi için katkı sağlamaya devam ediyor.

2019 yılında, sermaye piyasaları alanında yapılan ilk hackathon etkinliği olan Serathon-in için hem teknik hem de mentorluk desteği veren İnfina Yazılım A.Ş. bu sene de İDEA projesini hayata geçiriyor.

İnovatif Düşünen Ekipler Aranıyor!” mottosuyla başlatılan İDEA projesi sayesinde finans sektörünün ihtiyaçlarına yönelik yazılım geliştirenler, geliştirdikleri ürünleri sektöre ulaştıramayanlar veya fikrini hayata geçirmek isteyenler www.infina.com.tr/idea.html adresinden dolduracakları form ile randevu talep ediyorlar.

İnfina Yazılım A.Ş.’nin yönetim takımı her hafta 4 başvuru sahibine 15’er dakika ayırarak onları dinliyor ve geliştirdikleri çözümü, finans sektörüne birlikte nasıl sunacaklarını konuşuyorlar. Değerlendirme sonrasında iş birliği kurulan girişimlere, İnfina Yazılım A.Ş.’nin sermaye piyasasındaki 25 yıllık tecrübesi ve yetkin kadrosu ile aktif mentorluk desteği veriliyor. Daha sonra da bu iş birliğinden ortaya çıkan değerin sermaye piyasası kurumlarına ulaştırılması sağlanıyor.

Üniversite öğrencileri ve hayalini gerçekleştirmek isteyen finans sektörü profesyonellerinin yoğun ilgi gösterdiği İDEA projesi ile ilgili detaylı bilgiye www.infina.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.