Fenerbahçe’den borsaya açıklama

Şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında olan Fenerbahçe’den “İncelemeler şirketimiz evrak ve kayıtlarını kapsamamaktadır” açıklaması geldi.

Fenerbahçe Kulübü, İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin gözaltına alınmasıyla ilgili borsaya bir açıklama gönderdi.

Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”Kamuoyunun malumu olan; İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında diğer bazı spor kulüplerinin yöneticileri yanında Fenerbahçe Spor Kulübü’ndeki yöneticilik sıfatları nedeniyle yönetim kurulu başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu Üyemiz Sayın Şekip Mosturoğlu gözaltına alınmışlardır.

Bahis konusu soruşturma kapsamında yapılan arama ve incelemeler şirketimiz evrak ve kayıtlarını kapsamamaktadır. Ayrıca şirketimizin soruşturma dönemindeki faaliyet konusunun da soruşturma konusu ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Soruşturmaya ilişkin açıklanması gereken başka bir husus bulunmamaktadır. Yöneticilerimiz hakkında yürütülen işlemler kapsamındaki gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak kamuyla paylaşılacaktır.”

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir