FED İpucu Vermedi / Döviz Destek by A1 Capital – (31.07.2013)

Belki de son dönemin en olaysız Fed faiz kararını görmüş olduk.

Belki de son dönemin en olaysız Fed faiz kararını görmüş olduk. Kararı hızlıca inceleyecek olursak önce enflasyonun %2 hedefinin ısrarla altında bulunmasına yapılan vurgu dikkat çekti.

FED’in parasal sıklaştırmadan uzaklaştığını gösteren bu durum USD satışı tetiklese de yatırımcılar daha sonra enflasyonun hedefe dönmesinin FED’in genel beklentisi olduğunu gördüler. Ayrıca ekonomik görünüme yönelik kısım da önceki metne göre çok az da olsa daha iyimser diye yorumlanabilir. Terazinin dengesi bu yüzden fazla bozulmadı ve piyasa ilk etapta sattığı Dolarları sonrasında geri aldı.

Bir sonraki aşamada ise piyasa karar metninde varlık alım programına dair hiçbir yeni ibarenin yer almadığını gördü diyebiliriz. Bu da Fed’in Eylül ayında yapılacak bir varlık alım programı azaltımı için hala net olarak emin olmadığını işaret etti piyasaya.

Nihayetinde tutanaklarda çok sert hareketler olmasa da piyasanın final değerlendirmesi USD için bir miktar negatif oldu.

EURUSD 1.3320 üzerini görürken ALTIN da tekrar 1320 bölgesine tırmandı.

ALTIN Ne Zaman Alınıp Ne Zaman Satılmalı? Canlı Yayın Programımız Sizlerle

TÜM ALTIN YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir