‘Evet’in anlamı ‘ek’ 4.600 dolar

Kerem Alkin – 12.04.2017

16 Nisan Referandumu’ndan çıkacak ‘Evet’le birlikte, siyaset sistemimizde gerçekleştireceğimiz ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ model değişikliği, profesyonel bir hükümet anlayışı ile Türkiye’nin ekonomi, kamu idaresi ve güvenlik alanında çok hızlı ve etkili karar alma sürecinin, becerisinin önünü açacak. Söz konusu siyasi model değişikliğini anlamlı kılacak, taçlandıracak ‘uyum’ yasaları ve reformlar, Türkiye’nin katma değer üretim becerisine önemli katkılar sağlayacak.
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) Türkiye için hazırladığı özel rapor, eğitim ve yargı alanında sürdürülecek reformlar ile Türkiye’nin Cumhuriyet tarihi ortalama büyüme performansını yüzde 4.7-4.9 bandından, yüzde 5.2-5.7 bandına taşıyacağına işaret ediyordu.

Bu nedenle, 17 Nisan sabahından itibaren, yerli-milli enerji, savunma, ulaştırma, lojistik, bilim ve teknoloji imkânlarına dayalı ‘Yeni Türkiye’ için, yoğun bir çalışma sürecine girmiş olacağız.

Bu süreç, ekonomi alanında, ‘üretim ve istihdam’ dostu, imalat sanayisi ve tarımın önemli bir ağırlığa sahip olduğu yeni bir büyüme modelinin de hayata geçirilmesini gerektirecek.

Temel hedef, 2023-2025 dönemi için Türkiye Ekonomisi’nin küresel milli gelir ve küresel ticaretteki payını yüzde 1.5’e çıkarmak yönünde şekillenecek.

Devamı için TIKLAYINIZ!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin