Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (21.09.2020)

Perşembe günü yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı akışına ek olarak, Euro Bölgesi’nde tüketici fiyat endeksi, koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmeye devam ettiği Ağustos ayında yüzde eksi 0,2’ye indi. Haftanın son işlem gününde ise yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Euro Bölgesi’nde Cari Denge fazlası, Temmuz ayında 12,5 milyar Euro’ya yükseldi. Gün içerisinde dikkatler artan koronavirüs vakaları ve Doğu Akdeniz’deki gerilim üzerinde olmaya devam ederken, gün sonunda çaprazın yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,98 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,96 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,00, 9,02 ve 9,05 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,96 8,94 ve 8,91 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN