Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (21.02.2020)

Haftanın üçüncü işlem gününde TCMB Şubat ayı toplantısında politika faizi kararı ve AK Parti MYK toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İdlib odaklı açıklamaları takip edilmişti. Haftanın dördüncü işlem gününde ise yurt içerisinde açıklanan tüketici güveni Şubat ayında yüzde 2,7 gerileyerek 57,3 oldu. Almanya’da tüketici güveni koronavirüs etkisiyle 0,1 puan gerileyerek 9,8’e düştü.

Gün içerisinde, Avrupa Merkez Bankası politika yapıcıları Ocak ayındaki faiz toplantısında, çok fazla ekonomik iyimserlik sinyali olduğu yolunda uyarıda bulunduğu takip edilirken İdlib’te artan jeopolitik risklerin Türk varlıkları üzerindeki etkileri izlenmeye devam edildi. Gün sonunda takip edilen gelişmeler ile birlikte çaprazın yukarı yönlü hareketini sürdürdüğü gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 6,58 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,56 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,60, 6,62 ve 6,65 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 6,54, 6,52 ve 6,50 destek seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin