Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (20.11.2020)

Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası politika faizi piyasa beklentileriyle paralel olarak 475 baz puan artışla yüzde 15’e çıkardı. Yayımlanan karar metninde tüm fonlamanın haftalık repo üzerinden yapılacağı da ifade edildi. Euro tarafında ise nispeten zayıf veri akışı devam ederken, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Avrupa parlamentosunda yaptığı konuşmada, mali teşvik paketinin gecikmeden uygulanması gerektiğini belirtti. Gün içerisinde piyasa beklentilerini karşılayan faiz kararının Türk varlıkları üzerinde olumlu etkileri takip edilirken, çaprazın aşağı yönlü 8,89’lu seviyelere kadar geri çekildiği gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,98 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,95 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,00, 9,03 ve 9,07 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile çaprazdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,95, 8,92 ve 8,90 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN