Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (20.02.2020)

Haftanın ikinci işlem gününde Almanya ve Euro Bölgesi’nde ise ZEW Ekonomik Güven Endeksi takip edilmişti. Haftanın üçüncü işlem gününde ise Euro bölgesinde nispeten zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, TCMB Şubat ayı toplantısında politika faizini 50 baz puan düşürerek yüzde 11.25’ten yüzde 10.75’e çekti. Gün içerisinde AK Parti MYK toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İdlib açıklamaları takip edildi. Gün sonunda takip edilen gelişmeler ve İdlib’te artan gerginlik ile birlikte çaprazın yukarı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 6,57 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,55 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,59, 6,62 ve 6,65 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 6,55, 6,53 ve 6,50 destek seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin