Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (19.02.2020)

Haftanın ilk işlem gününde yurt içerisinde açıklanan Merkezi Yönetim bütçe dengesi takip edilmişti. Haftanın ikinci işlem gününde ise yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Almanya’da korona virüsün küresel ticarete ve Alman ekonomisine hasar vereceği endişesi ile ZEW Beklentiler Endeksi 8,7’ye düştü. Euro Bölgesi’nde ise ZEW Ekonomik Güven Endeksi Şubat ayında 25,6 seviyesinden 10,4 seviyesine düştüğü takip edildi. Gün içerisinde açıklanan veriler ve İdlib de takip edilen gelişmeler ile birlikte çaprazın sınırlı kayıplarını sürdürdüğü gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 6,55 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,57 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,53, 6,51 ve 6,48 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü olmasında ise 6,57, 6,59 ve 6,62 direnç seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin