Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (18.02.2020)

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yurt içerisinde cari denge verisi takip edilirken, Almanya ve Euro Bölgesi’nde öncü büyüme verileri takip edilmişti. Haftanın ilk işlem gününde Euro Bölgesi’nde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, yurt içerisinde T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Merkezi Yönetim bütçe dengesi Ocak ayında 21,5 milyar TL fazla verdi. Gün içerisinde takip edilen gelişmeler ve azalan jeopolitik risklerin Türk varlıkları üzerindeki ile birlikte çaprazın sınırlı kayıplarını sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 6,55 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,57 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,53, 6,50 ve 6,48 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü olmasında ise 6,57, 6,59 ve 6,62 direnç seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin