Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (17.09.2020)

Salı günü, Türkiye’nin merkezi yönetim bütçesi Ağustos ayında 28,2 milyar TL fazla verdi. Euro Bölgesi’nde ZEW ekonomik güven endeksi Eylül ayında 64,0’dan 73,9 seviyesine yükseldi. Çarşamba ise yurt içi ve Euro Bölgesi’nde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, dikkatler Doğu Akdeniz’deki gelişmeler üzerinde olmaya devam etti. Gün içerisinde Parite çevresinde gözlenen satış baskısının Euro’da ağırlık oluşturması ile gün sonunda çaprazın yatay hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,82 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,80 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,84, 8,86 ve 8,88 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,80 8,78 ve 8,75 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN