Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (16.10.2020)

Geçtiğimiz gün Euro Bölgesi’nde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’nin merkezi yönetim bütçe açığı Eylül ayında 13.5 milyar TL seviyesinde gerçekleşti. Dikkatler Brüksel’de düzenlenen AB Liderler Zirvesi, alınan karantina önlemleri ve Brexit gelişmeleri üzerinde olmayı sürdürürken, paritede gözlenen aşağı yönlü hareketlerin Euro üzerinde oluşturduğu baskı ile birlikte gün sonunda çaprazında aşağı yönlü sınırlı hareketleri takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,28 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 9,26 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,30, 9,32 ve 9,35 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile çaprazdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 9,26, 9,24 ve 9,22 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN