Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (14.08.2019)

Dün, Yurtiçinde piyasalar resmi tatil nedeniyle kapalıydı.

Gün içerisinde, Yurtiçinde 5 yıllık dolar bazlı CDS risk priminde yaşanan dalgalı seyir TL fiyatlamalarını üzerinde oynaklığı kısa vadede artırırken çaprazın fiyatlamalarda 6,3232 seviyeleri civarını test ettiği fakat gün sonunda bu bölgede kalıcılık sağlayamadığı görüldü. Almanya’da açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi verisi Temmuz ayında piyasa beklentisine paralel artış gösterdi. Almanya ve Euro Bölgesi’nde açıklanan ZEW Ekonomik Güven Endeksi Ağustos ayında sırasıyla -44,1 ve -43,6 düzeyinde gerçekleşti.

Bugün, Almanya ve Euro Bölgesi’nde açıklanacak olan öncü GSYH verileri takip edilecek. Ayrıca, Euro Bölgesi’nde açıklanacak olan Sanayi Üretimi rakamı Euro fiyatlamaları üzerinde etkili olabilir.

Teknik olarak bakıldığında, çaprazın psikolojik seviyesi olan 6,2000 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru geçişlerde 6,2740, 6,3000 ve 6,3200 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, çapraz fiyatlamalarında zayıf görünümün devam etmesi durumunda ise 6,1500, 6,1300 ve 6,1000 destek seviyeleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin