Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (14.02.2020)

Haftanın üçüncü işlem gününde, Euro Bölgesi’nde Sanayi Üretimi verisi takip edilmişti.

Haftanın dördüncü işlem gününde ise yurt içerisinde sanayi üretimi Aralık ayında beklentilerin üzerinde aylık yüzde 1.9, yıllık yüzde 8.6 artarken, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre perakende satış hacmi, Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11 artış gösterdi. Gün içerisinde Almanya Federal İstatistik Ofisi’nin verilerine göre, ülkede TÜFE Ocak ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 1,7 artarken, yıllık enflasyonun Avrupa Merkez Bankası’nın Euro Bölgesi için hedeflediği yüzde 2’nin altında kalmaya devam ettiği gözlendi. Takip edilen gelişmeler ile birlikte gün sonunda çaprazın aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 6,54 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,56 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,52, 6,50 ve 6,48 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü olmasında ise 6,56, 6,58 ve 6,60 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN