Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (13.08.2019)

Dün, Yurtiçinde piyasalar Kurban Bayramı dolasıyla kapalıydı.

Gün içerisinde, sakin veri akışı ile birlikte TL’de yaşanan değer kayıpları sonrasında çaprazın 6,2468 seviyeleri civarını test ettiğini gördük. Yurtiçinde 5 yıllık ülke CDS risk priminde yaşanan değer kazanımı TL üzerinde baskıyı bir miktar artırırken, Avrupa Birliği üye ülkelerinden İtalya’da yaşanan siyasi belirsizlikler çaprazda yükseliş isteğini bir miktar sınırladığı izleniyor.

Bugün, Yurtiçinde piyasalar Kurban Bayramı dolasıyla kapalı. Almanya’da açıklanacak olan TÜFE ve ZEW Ekonomik Güven Endeksi verileri takip edilecek.

Teknik olarak bakıldığında, çaprazın psikolojik seviyesi olan 6,2000 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru geçişlerde 6,2740, 6,3000 ve 6,3200 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, çapraz fiyatlamalarında zayıf görünümün devam etmesi durumunda ise 6,1500, 6,1300 ve 6,1000 destek seviyeleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin