Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (13.01.2021)

Son iki PPK toplantısında yapılan faiz artırımlarına ek olarak TCMB başkanı Naci Ağbal tarafından yapılan sözlü yönlendirmeler ile geçtiğimiz Kasım ayının başından beri Türk Lirası’ndaki güçlü görünüm ile geri çekilen kurun 9,00 TL üzerinde tutunmaya çalıştığını görülüyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde çapraz kur tarafında doların küresel bazdaki zayıf görüntüsü Euro’yu Türk Lirası’na karşı desteklerken geçtiğimiz Cuma günü dolar endeksinde yaşanılan yükselişin paritedeki etkisiyle Euro/TL kuru da 9,00 TL üzerinde kalmayı sürdürdü.

Kurda psikolojik açıdan önemli olan 9,00 TL altında kalınması halinde satış baskısı artabileceği gibi haber akışlarına bağlı olarak da kurdaki oynaklık artabilir.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,00 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 9,10 seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,00, 8,94 ve 8,85 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü olmasında ise 9,15, 9,20 ve 9,25 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN