Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (12.07.2019)

Yurt içinde gözler Cari Hesap verisindeydi. Piyasa beklentisi 280 milyon dolar fazla vermesindeyken açıklananın 151 milyon dolar olarak gerçekleşmesi beklentileri karşılamamasıyla sonuçlandı. Diğer taraftan bugün Avrupa Merkez Bankasının tutanakları yayınlandı, tutanaklara göre; ECB’nın gerektiğinde politikayı daha da fazla gevşetmeye ihtiyacı olduğuna konusunda hazır olduğuna ilişkin geniş çaplı uzlaşma var mesajı, piyasalarda ECB’ninde Fed gibi faiz inidirmine gidebilir düşüncesini doğurdu bu gelişmeyle birlikte Türk Lirasının Euro karşısında değer kazandığı görüldü. Fiyatlamalrın seyri açısından yurtiçinde Sanayi Üretim rakamıyla, Euro bölgesinde Sanayi Üretimi takip edilecek.

EURTRY paritesini teknik açıdan incelediğimizde, düşen kanal içinde hareketini sürdürdüğü gözleniyor. Kanal içinde kalmayı sürdürdüğü sürece aşağı yönlü hareketler görülebilir. Bu minvalde olası 6.4400 direnç seviyesi altındaki kapanışlar kurda tekrardan 6.3700-6.3000 seviyelerini gündeme getirebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin