Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.10.2019)

Haftanın üçüncü işlem gününde, Euro Bölgesi’nde zayıf veri akışı devam ederken gündemde Brexit belirsizliği devam ettiği gözlendi. Gün içerisinde Türkiye tarafından Suriye’nin kuzeyine başlatılan operasyonun gündemi devam ederken, Avrupa Birliği, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan harekata son verilmesi çağrısında bulundu. Türk Lirası’nda görünen değer kayıpları ile Euro’nun 6,4533-6,3683 seviyeleri arasında hareket ettiği izlendi. Kurun kazançlarını haftanın ikinci işlem güne hızlandırdığı görülüyor.Bugün Almanya Ticaret Dengesi verisi takip edilecektir.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 6,44 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,40 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,47, 6,50 ve 6,53 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 6,40, 6,37 ve 6,34 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN