Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.08.2018)

Günlük Euro/TL Paritesi Yorumu

TL’deki sert değer kaybı EURTRY’de de sert yükselişleri dün beraberinde getirdi. ABD ile yaşanan krize ilişkin görüşmelerde bulunmak için ABD’ye giden heyet ülkeye geri dönerken yapılan açıklamalarda görüşmelerin devam ettiğinin vurgulanması ve somut bir gelişmenin ortaya konamaması yükselişin yaşanmasında etkili oldu. Tabi buna dün Fitch’in açıklamalarını da eklemek gerekiyor. TL’deki bu sabah birden bire şiddetlenen çok sert değer kaybı EURTRY’de sert yükselişlerin yaşanmasına neden oldu.

Gün boyu devam etmesi muhtemel yukarı yönde hareketlerde Fibo. Expansion ile incelediğimizde 6.4450 üzerinde kalınması durumunda hedeflerin 6.88 ve 6.92 olduğu gözleniyor. Olası gerilimi düşürebilecek bir haber ya da gelişme ile geri çekilme yaşanırsa 6.72 ilk desteği takip edilecek. Altına geçişte 6.60 ve 6.57 seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşanabilir. EURTRY için ana görünüm yukarı olmaya devam ediyor. Gözler ise bugün açıklanacak yeni ekonomi planında olacak.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin