Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.01.2020)

Haftanın dördüncü işlem gününde, Avrupa Birliği’nin İngiltere’de bugün gerçekleştirilecek olan nihai Brexit oylamasına odaklandığı izlenirken, Almanya’da açıklanan Sanayi Üretimi verisinin Aralık ayında yüzde 1,1 yükseldiği gözlendi. Gün içerisinde, Libya merkezli risklerin azalması ile birlikte Türk varlıklarının yeniden değer kazanmaya başladığı takip edildi. Dünya Bankası Ekonomik Kalkınma Görünümü Yöneticisi Franziska Ohnsorge, Türkiye ekonomisinin yeniden büyümesini artırarak 2020 yılında yüzde 3,0 seviyesine ulaşmasının beklendiği değerlendirmesinde bulunmasının sınırlı etkileri ve yaşanan gelişmeler ile birlikte gün sonunda çaprazın art arda üçüncü gününde de kayıplarını sürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 6,52 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,54 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,50, 6,48 ve 6,46 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü olmasında ise 6,54, 6,56 ve 6,58 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN