Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (09.12.2019)

Haftanın son işlem gününde, Euro Bölgesi’nde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Almanya’da Federal İstatistik Bürosu tarafından açıklanan verilere göre Sanayi Üretimi Ekim ayında yüzde 3,6 gerileme beklentilerinin de altında yüzde 5,3 gerilemesinin Euro sınırlı etkileri izlendi. Gün içerisinde, yurtiçinde ise zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Türk varlıkları ve piyasaların bu hafta yapılacak olan TCMB PPK Toplantısına odaklandığı takip edilirken, gün sonunda hafta başından beri takip edilen gelişmelerle birlikte çaprazın sınırlı kazançlarına haftanın son gününde de devam ettiği görüldü.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 6,40 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,38 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,41, 6,43 ve 6,46 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 6,38, 6,36 ve 6,33 destek seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin