Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (08.10.2019)

Haftanın ilk işlem gününde, Yurtiçinde zayıf veri akışı devam ederken, küresel yavaşlama beklentilerinin ardından Euro Bölgesi’nde Açıklanan Ekim ayı Sentix Ekonomi Endeksi’nin son 6 yılın en düşük seviyesine gerilediği gözlendi. Gün sonunda, Türk Lirasında görünen değer kayıpları ile Euro’nun 6,4082-6,2646 seviyeleri arasında hareket ettiği izlendi. Kurun kazançlarını haftanın ikinci işlem güne hızlandırdığı görülüyor.Bugün, Almanya Sanayi Üretimi verisi takip edilecektir.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 6,40 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,35 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,43, 6,47 ve 6,50 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 6,35, 6,31 ve 6,28 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN