Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (06.12.2019)

Haftanın dördüncü işlem gününde, Eurostat verilerine göre Euro Bölgesi’nde ekonomi üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 0,2 büyüyerek ilk tahmine göre değişmediği görüldü. Perakende Satışlar verisinin Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 0,6 düşerken, bir önceki yıla kıyasla yüzde 1,4 artmasının sınırlı etkileri takip edildi. Yurtiçinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Türk varlıkları ve piyasaların 12 Aralık’taki TCMB PPK Toplantısına odaklanmaya devam ettiği izlendi. Gün sonunda, açıklanan veriler ile birlikte çaprazın art arda dördüncü gününde de kazançlarına devam ettiği görüldü.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 6,3895 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,37 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,41, 6,42 ve 6,44 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 6,37, 6,35 ve 6,33 destek seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin