Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (05.12.2019)

Haftanın üçüncü işlem gününde, Euro Bölgesi’nde açıklanan Hizmet PMI Endeksi’nin Kasım ayında 51,5’lik beklentilerin üzerinde 51,9 seviyesinde açıklanmasının sınırlı etkileri izlendi. Yurtiçinde ise zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, açıklanan enflasyon verisinden sonra Türk varlıklarının ve yatırımcıların 12 Aralık’taki TCMB PPK Toplantısına odaklandığı gözlendi. Gün sonunda, ABD-Çin ticaret savaşına dair gerginliğin azalmasının küresel piyasalardaki olumlu etkisi ve Euro Bölgesi’nde hafta başında açıklanan olumlu verilerin etkisi devam ederken ile birlikte çaprazın haftanın üçüncü işlem gününde kazançlarına devam ettiği görüldü.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 6,37 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,35 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,38, 6,39 ve 6,41 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 6,35, 6,33 ve 6,32 destek seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin