Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (03.12.2019)

Haftanın ilk işlem gününde, Euro Bölgesi’nde açıklanan İmalat PMI Endeksi Kasım ayında 46,6 seviyesinden 46,9 seviyesine yükselirken art arda on birinci ayda da 50 eşik seviyesinin altında kalarak sektördeki daralmayı sürdüğü gözlendi. Almanya İmalat PMI verisinin ise Kasım ayında 43,8 seviyesinden 44,1 seviyesine gelirken, imalat sektöründeki daralma ivmesinin kısıtlıda olsa yavaşladığı izlendi. Gün içerisinde, Türkiye ekonomisi üççeyrek üst üste daralmanın ardından yılın üçüncü Çeyreğinde yüzde 0,9 büyürken, çeyrek bazda ise yüzde 0,4 büyüdüğü gözlendi. Yurtiçinde açıklanan İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat Endeksi Kasım ayında 50 eşik seviyesine yaklaşarak, 49,5 seviyesine yükselirken, sektördeki daralma ivmesini sınırlandırdığı takip edildi. Gün sonunda, açıklanan veriler ile birlikte çaprazın haftanın ilk işlem gününde kazançlarına devam ettiği görüldü.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 6,36 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 6,35 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 6,38, 6,39 ve 6,41 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 6,35, 6,33 ve 6,31 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN