EUR / USD Yorumu / Venn Danışmanlık – (19.09.2012)

TEST GÜNÜ YARIN

Euronun atağında Draghi’nin söylemleri,ECB politikası,Fed’in qe3 ü ve ESM nin devreye girmeye onay olarak hazır olması psikolojiyi olumlu geliştirdi.Fakat yatırımcıların merak ettiği konu ECB devrede olacak mı?O devreye girince kimler karşı çıkacak?Bunun ortaya çıkması için önce ECB’nin devreye girmesi gerekiyor.

İspanya’nın kısa vadeli tahvil ihalesinde borçlanma sıkıntısı yaşamamasının ardından yarınki uzun vade tahvil ihalesinde İspanya tahviline ne kadar talep gelecek sorusunun yanıtını bekler halde piyasa.

Güvenle mi gidilecek..

Yoksa test mi edilecek.

Kısacası olumlu psikoloji ile buraya kadar.Bundan sonra ECB tahvil alımına gidiyor mu kriz anlarında,kısa vadeli tahvillerde ülkeler arasında tahvil faiz farkları açılırken acaba ülkenin kendi dinamiğinde kısa vadeli faizler ile uzun vadeli faizler arasında yeni uçurum mu olacak.Bu sorun nasıl çözümlenecek?Yatırımcı Avrupa’nın istenilen büyümeyi yakalamasına dair kuşkularını ve kaybettiği rekabet gücünü geri almasına dair duyduğu sıkıntıları euro üzerinde fiyatlayacak mı?

Test zamanı..

Bu test sürecinin ilki yarın.Euronun kaygıları olmalı ki ,yeniden umutlansın.
1.31 den öteye gidişlerin hepsi bu kaygı ile geri püskürtüldü.
O halde gelişmeleri izlemek zamanı.

Venn Danışmanlık

DAHA FAZLA DÖVİZ YORUMU İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir