EUR / USD Paritesi Yorumu / AlnusFX – (03.02.2016)

Günlük EUR/USD Yorumu

Dün güne alıcılı bir seyirde başlayan parite Almanya ve Euro bölgesinden gelen işsizlik oranı verilerinden aldığı güçle yukarı yönlü hareketini 1.0930 seviyelerine taşıdı. Ardından paritede görülen gevşeme hareketi yerini tekrar alış yönlü işlemlere bıraktı. Gün içerisinde FED üyesi George’un yaptığı şahin açıklamalar ise faiz artırımı konusunda belirsizliklerin sürdüğü bir ortamda dikkat çeken nitlikte oldu. Bu yıl FOMC’de oy hakkı bulunan Kansas City Fed Başkanı Esther George’un akşam saatlerinde yaptığı açıklamada küresel risklerin faiz artırmaya engel olmaması gerektiğini ve ABD ekonomisinin dirençli olduğunu dile getirmesi, Fed üyeleri arasında faiz artırma kararını destekleyen en şahin açıklama olduğunu söyleyebiliriz. Bugün ise ABD’nin özellikle takip ettiği Tarım Dışı istihdam verisi için referans niteliğinde olan ADP Tarım Dışı İstihdam Değişikliği verisi açıklanacak. Euro bölgesinde ise PMI verileri açısından zengin bir gün geçireceğiz.

Parite üzerinde hakim olan alımların Euro bölgesinden gelecek verilerle desteklenmesi halinde 1.0920 direnci hedeflenebilir. Akşam saatlerinde ise paritenin fiyatlaması üzerinde etkili olması beklenen ve son 4 aydır beklenin üstünde açıklanan değerleriyle ABD’nin istihdam görünümüne ilişkin olumlu sinyaller veren ADP Tarım Dışı’nın pozitif bir değere sahip olması parite üzerinde satış baskısı yaratabilir. Bu durumda 1.0840 destek seviyesi takip edilecektir.

Destek: 1.0880 – 1.0840 – 1.0800

Direnç: 1.0920- 1.0980- 1.1020

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin