EUR / USD Paritesi Yorumları / ZiraatFX – (22.08.2019)

Dün açıklanan FOMC toplantı tutanakları sonrasında faiz indirim fiyatlamasında önemli bir değişiklik gözlenmezken, paritede önemli bir hareket yaşanmıyor.

Diğer yandan, bugün Avrupa’da açıklanan PMI verileri takip edilirken, Almanya’da PMI’lar beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Ancak, imalat PMI eşik 50 seviyesinin altında kalmaya devam ediyor. Bu kapsamda, verinin Avro üzerinde olumlu etkisi sınırlı kalabilir. Bugün, TSİ 11’de Euro Bölgesi ve TSİ 16.45’te ABD hizmet ve imalat PMI verileri takip edilecektir.

Şu aşamada, piyasalar Powell’ın konuşma yapacağı yarınki Jackson Hole toplantısı öncesinde bekleme moduna geçebilir. Bu kapsamda, verilerin etkisi sınırlı kalabilir ve parite 1,1065 – 1,1140 aralığında dalgalanabilir. Söz konusu seviyelerin dışında ise 1,1030 destek, 1,1170 direnç olarak izlenebilir. Bugün ayrıca Avrupa Merkez Bankası toplantı tutanakları takip edilecektir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN