EUR / USD Paritesi Yorumları / ZiraatFX – (14.05.2019)

ABD – Çin ticaret gerilimin fiyatlamalarda baskın olduğu ortamda parite dün 1,1264 seviyesine kadar yükseliş gösterse de, günü en düşük seviyeden 1,1222 seviyesinden kapattı. Ticaret gerilimin artması tahminen ABD ekonomisiyle ilgili endişeleri beraberinde getirdi. Bunun da ilk etapta Dolar üzerinde baskı yaptığını; ancak risk iştahındaki belirgin zayıflamanın daha sonra güvenli liman arayışında yine Dolar’a talep getirdiğini düşünüyoruz. Diğer yandan, ABD ile Çin arasındaki ticaret gerilimi, ABD’nin, Avrupa’ya koymayı planladığı ithal otomobillere ek gümrük vergisi konusunu arka plana ittiği söylenebilir. Bu kapsamda, Avro’daki açık porsiyonları da dikkate aldığımızda paritede bant hareketi devam edebilir.

Teknik seviyelere baktığımızda, 1,1250 direncinin üzerinde 1,1290 satış gelebilecek direnç olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,12 tepki gelebilecek destek olarak takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN