EUR / USD Paritesi Yorumları / ZiraatFX – (02.05.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Son zamanlarda Avrupa Bölgesi ekonomisindeki ivme kaybını geçen haftaki Avrupa Merkez Bankası (AMB) toplantısında Başkan Mario Draghi de kabul etti. Bir miktar «güvercin» açıklamalar sonrasında Avro değer kaybetti. Diğer yandan, ABD’de olumlu veriler gelirken, ilk çeyrek büyümesi %2,3 ile beklentilerin üzerinde gerçekleşti. ABD – Almanya faiz farkı parite üzerinde etkisini hissettirirken, jeopolitik tarafta yaşanan olumlu gelişmeler Dolar’ı desteklemeye devam etti.
Avro’daki zayıflık ve Dolar’daki güçlenme ile birlikte paritenin 200 günlük ortalamasının altına sarktığını izliyoruz.

Halihazırda 1,2015 seviyesinden geçen söz konusu ortalamanın altında baskı devam edebilir. Yüksek seviyelerde bulunan uzun pozisyonlarda çıkış riski aşağı yönlü baskının belirginleşmesi ile sonuçlanabilir ve yılın ilk ayında görülen ve yükseliş hareketinin başlandığı 1,1920/30 bölgesi hedef olabilir. Diğer yandan, 1,2015 direncinin üzerinde 1,2060 seviyesine kadar tepki yükselişi görülebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN