EUR/USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – (4.05.2021)

EUR/USD: Dün ABD’de ISM imalat sanayi PMI endeksi 64,7’den 65,1 seviyesine yükselmesi beklenirken 60,7 seviyesinde gerçekleşti. Avrupa tarafında, nihai verilere göre imalat PMI’lar nisan ayında imalat sanayindeki güçlü görünüm ve siparişlerdeki artışların etkisiyle 50 eşik seviyesinin üzerinde büyüme bölgesindeki seyirlerini sürdürdüler. Ayrıca Almanya’da mart ayında iç talebin görünümüne işaret eden perakende satışlar aylık bazda %3 oranında artması beklenirken %7,7 oranında artışla beklentileri aştı.

Bu makro veriler ve Fed Başkanı Powell’ın da ekonomideki toparlanmanın düzensiz olabileceğini açıklaması ile Dolar değer kaybetti, parite de takip ettiğimiz 1,2080 seviyesine kadar yükseldi. Bu hafta açıklanacak hizmet PMI ve istihdam verileri beklenirken, ikincil öneme sahip verilerin açıklanacağı günde parite 1,1980 – 1,2080 arasında bant hareketi yapabilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN