EUR/USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – (20.01.2021)

EUR/USD: ABD’de bugün kasım ayındaki Başkanlık seçimini önde bitiren Biden, Beyaz Saray’da görevine başlayacakken, piyasalar ABD’nin yeni başkanının açıklamalarını izleyecek.

Diğer yandan, yeni teşvik paketi beklentileri ile birlikte Dolar’daki baskı devam ediyor. Avrupa’da ise yeni kısıtlama haberleri gelmeye devam ederken, dün kısıtlamalara rağmen Almanya’da ocak ayı ZEW cari durum ve beklentiler endeksi olumlu aşı haberlerinin desteğiyle beklentilerden sınırlı iyi gerçekleşti.

Parite ise günü %0,4 oranında primle 1,2127 seviyesinde tamamladı. Şu aşamada Dolar’daki zayıflığın sürdüğü ortamda paritedeki kısa vadeli yükselişin devam edebileceğini ve paritenin aylık ortalamanın yakın bulunduğu 1,22 seviyesine kadar yükselişini sürdürebileceğini düşünüyoruz. Bir sonraki direnç ise 1,2240 seviyesinde. Öte yandan, olası düşüşlerde 1,2090 ve 1,2050 sıralı desteler olarak izlenebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN