EUR / USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – (14.10.2019)

ABD – Çin ticaret görüşmelerinde olumlu haber akışının risk iştahını desteklediği ortamda, Fed’den güvercin beklentilerin devam etmesi Dolar endeksinin (DXY) 98,2 seviyesine kadar gerilemesiyle sonuçlandı. Diğer yandan, Brexit ile ilgili gelişmelerle haftanın son iki işlem gününde Sterlin’deki sert yükseliş de Dolar endeksinin gerilemesinde etkili olduğu söylenebilir.

Bu sabah ise Sterlin değer kaybederken, Dolar endeksi hafif artıda. 17-18 Ekim tarihlerinde Brüksel’de gerçekleşecek Avrupa Birliği Liderler Zirvesi ise hem son dönemdeki yerel gelişmeler hem de Brexit için önemli olabilir. ABD tarafına baktığımızda haftanın öne çıkan verisi perşembe günkü eylül ayına ait perakende satışlar olarak duruyor. Haftaya hafif baskı altında başlayan parite ise, Columbus Günü nedeniyle ABD piyasalarının kapalı kalacağı günde 1,0980 – 1,1060 aralığında dalgalanabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN