EUR / USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – (11.10.2019)

Bu akşam yapılması beklenen ABD – Çin arasındaki üst düzey ticaret görüşmeleri öncesinde risk iştahı pozitif seyrederken, son gelen zayıf verilerin ardından Fed’den de güvercin beklentiler artmakta. Bu ortamda da Dolar’da kısmi düşüş görülürken, parite 1,10 seviyesinin üzerinde kalma eğiliminde. Şu aşamada, TSİ 21.45’te yapılması beklenen üst düzey görüşmeye kadar parite aylık ortalamanın da geçtiği 1,0980 desteğinin üzerinde kalmaya devam edebilir.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve İrlandalı mevkidaşı Leo Varadkar’ın Brexit anlaşması için olası bir yol bulabileceklerini belirtmeleri sonrasında Sterlin’de güçlenme eğilimi de paritenin görüşmeye kadar söz konusu seviyenin üzerinde kalmasına yardımcı olabilir. Bu seviyenin üzerinde kalındıkça da 1,1070/80 bölgesi hedefte kalmaya devam edebilir. Aksi durumda, 1,0980 seviyesinin altına yaşanabilecek bir sarkmada 1,0940 hedef olabilir.

PİYASA ANALİZLERİNİZİ CANLI VE ÜCRETSİZ YAPIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin