EUR/USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – (11.06.2021)

EUR/USD: Dün 1,2143’e kadar düşüş kaydeden parite günü 1,2174’ten kapattı. Parite şu sıralar 1,2190’larda. Teknik seviyelere bakıldığında, yukarıda 1,2220 seviyesinin üzerinde 1,2255 izlenebilir. Öte yandan, olası düşüşlerde 1,2145 desteğinin altında 1,2130 ve 1,21 sıralı destekleri takip edilebilir. ECB dün beklendiği üzere faizlerde herhangi bir değişiklik yapmadı ve %2’lik enflasyona sağlam bir şekilde yaklaşana kadar, faizlerin cari oranlarda kalmasını beklediklerini yineledi.

Var olan finansal koşulları ve enflasyon görünümünü gerekçe göstererek, varlık alımlarının finansal koşulların sıkılaşmaması adına daha hızlı devam edeceğini vurguladı. Ayrıca ECB ekonomik projeksiyonlarını yukarı yönlü revize etti. Toplantı sonrası konuşan Başkan Lagarde enflasyonda artışa sebep olan enerji fiyatlarındaki artışlara ve tedarik zincirindeki sıkıntılarına vurgu yaparak bunun sürmesinin olası olmadığını belirterek enflasyondaki artışın geçici olacağını işaret etti.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN