EUR / USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (24.02.2020)

Virüsten dolayı güvenli liman talebi artıyor. Ons Altın ve ABD tahvilleri ilk akla gelen seçenekler. Bunları satın almak için önce Usd almak lazım. Dolayısıyla Usd de talep görüyor. Çin’deki virüsün Asya tarafını ve Asya ile yoğun ticaret yapanları daha fazla etkilemesi bekleniyor. Küresel ekonomik durum, şartlar Usd lehine. ABD’de makro veriler beklentileri karşılarken AB tarafında açıklananlar için ise bunun tersi söz konusu. Özetle ABD verileri ekonomide gidişatın iyi olduğu sinyali veriyor. Diğer yandan Çin korona-virüsü ile meşgul, AB-İngiltere Brexit sürecindeler. ABD-AB özelinde merkez bankalarının faiz farkı ABD’de daha yüksek. Dolar Endeksi 99,50 mertebesine erişmiş durumda.

Parite bu sabah 1,082 seviyelerinde işlem görüyor. 1,078 ve 1,075 destek; 1,082 ve 1,086 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir. 1,089 seviyesi son dönemin eşik seviyesi. Dolayısıyla bu seviyenin altına inilmiş durumda. Yataysınırlı aşağı yönlü seyir bekliyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN