EUR / USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (12.07.2019)

FED toplantı tutanakları ve Başkan Powell’ın sunumlarının güvercin mesajlar içermesi, FED yetkililerinin çoğunluğunun yakın zamanda faiz indirimini gerekli görmesi; geçtiğimiz Cuma günü beklentilerden oldukça güçlü gelen tarım dışı istihdam verileri sonrası zayıflayan faiz indirim beklentilerini tekrar destekledi. Dün açıklanan Avrupa Merkez Bankası toplantı tutanaklarında, para politikasına müdahale etme konusunda uzlaşma olduğu ve potansiyel önlemlerin sözlü yönlendirme, varlık alımını yeniden başlatmak olduğu belirtilirken faizlerde indirim sinyali de verildi.

Global piyasalarda ticaret müzakereleri, Brexit belirsizliği, küresel büyüme endişeleri ve merkez bankaları politikaları ABD-İran –İngiltere gerilimi ana gündem maddeleri olmaya devam ediyor. Dün açıklanan veride ABD TÜFE verileri hem manşet hem de çekirdek bazında beklentilerden yüksek geldi. Bugün AB’de sanayi üretimi, ABD’de ÜFE verileri takip edilecek. Ayrıca Avrupa Maliye Bakanları Toplantısı gerçekleştirilecek. Önceki gün Başkan Powell’in açıklamaları ardından USD küresel bazda değer kaybı yaşarken parite sert bir hareketle yükseldi. Dolar Endeksi 96,90 seviyelerinde. Bu sabah 1,1269 seviyelerinde işlem gören paritede, 1,1290 ve 1,1310 direnç, 1,1240 ve 1,1200 Destek olarak izlenebilir. Yukarı yönlü hareketin devam edebileceği görüşündeyiz.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin