EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (8.04.2021)

Biden yönetimi şirketlerden gelecek 15 yılda 2,5 trilyon Usd daha fazla vergi toplamayı planlıyor. Vergilerin altyapı paketinin finansmanını sağlaması amaçlanıyor. Güçlü makro veriler ABD ekonomisi toparlanıyor söylemini destekliyor. Büyümeye dair iyimserlik varlığını koruyor. Makro veri iyimserliği, aşılamanın yaygınlaşması, teşvik paketleri ile ABD ekonomisindeki büyüme erkene çekilebilir, bu da enflasyona yol açabilir öngörüsü globalin gündeminde.

Haber akışı ABD varlıkları lehine fiyatlama sağlıyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi ve Dolar Endeksi yükseliş eğiliminde. Bu eğilimin zamanla hız kaybetmesini bekliyoruz. Bu halde tahvil faizi ve Usd’nin yarattığı baskı azalabilir. Vaka sayılarının seyri, global iştah için belirleyici unsurlardan biri olmayı sürdürüyor.

Bugün Powell’ın konuşması önem arz ediyor(19:00). Parite bu sabah 1,187 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,1845 ve 1,182 destek; 1,1885 ve 1,192 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN