EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (8.01.2021)

ABD’de Biden’ın başkanlığı tescil edildi. Global piyasalarda iyimser fiyatlama hakim. ABD’de enflasyonun yükseleceği görüşü, ABD 10 tahvil faizini hızlıca yüzde 1’in üzerine attı. FED’in enflasyondaki yükselişe hızlı reaksiyon vermeyeceğini açıklamış olması ABD para birimini baskılayıcı bir unsur.

Salgın yayılımını sürdürüyor. Ülke yönetimleri kısıtlayıcı önlemler almak durumunda kalıyor. Dün ABD’de açıklanan fabrika siparişleri(2,3%) , ISM hizmet(57,2) verileri beklentilerden iyi geldi. AB’de ise TÜFE 0,3% ile beklentilere paralel geldi. Bugün ise tarım dışı istihdam datası açıklanacak. Çarşamba günü ABD özel sektör istihdam verisi -123 bin azalışa işaret etti. Beklentilerin ve önceki ayın belirgin olarak altına indiğini not edelim.

Önceki gün 89,2 seviyesine inen Dolar Endeksi 89,85 civarında işlem görüyor.

Parite bu sabah 1,226 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,2245 ve 1,221 destek; 1,228 ve 1,232 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay seyir öngörüyoruz. İstihdam veri seti beklentilerden sapar ise Usd fiyatında hareket yaratabilir(saat 16:30).

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN