EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (25.11.2021)

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Isabel Schnabel, Euro bölgesinin stagflasyon veya durgun ekonomik büyüme ile birlikte yüksek enflasyon dönemi riski altında olmadığını söyledi. Makhlouf (İrlanda Merkez Bankası’nın da başkanı) bugün gördüğümüz kanıtlara göre, faiz oranlarında artış gerekli değil , çünkü enflasyonu yönlendiren faktörler geçici. A ma kanıtların değiştiğini görürsek, görüşüm, gecikmeden yanıt vermektir. İki tür kanıt görüşümü değiştirmesine yol açar; bunlar ikinci tur etkiler ve ekonomilerin işleyiş biçimindeki yapısal değişiklikler. dedi.

Bugün saat 16:30 da ECB Başkanı Lagarde konuşacak. Fed Tutanaklarında, enflasyonun komite hedefinin üzerinde seyretmeye devam etmesi durumunda, varlık alımlarının miktarının değiştirilmesi ve faiz artışının şu anda beklenenden daha erken yapılması durumuna hazırlıklı olunması gerektiği belirtilmiş ve arz kısıtlarının beklenenden daha uzun süre devam etmesinin muhtemel olduğu kaydedilmiştir. Politika ayarlamalarında “esneklik” vurgusu yapılmış ve ayrıca ekonominin virüsün seyrine bağlı olmaya devam ettiği vurgulanarak , ekonomik büyümenin üçüncü çeyrekte yavaşlayarak yılın ilk yarısında görülen hızın önemli ölçüde altında kaldığı not edilmiştir.

Bugün açılışta 1,1213 seviyesinde başlayan paritede 1,1180 ve 1,1152 seviyeleri gün içi destek 1,1262 ve 1,1286 seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!