EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (23.05.2022)

ECB Başkanı Lagarde’ın Temmuz ayında faiz oranlarında artışa gidebileceği açıklaması paritenin yukarı yönlü hareket etmesini sağladı ancak 1,06 direnç seviyesinin altında kalmaya devam ediyor. Lagarde yarım puanlık artırıma sıcak bakmadığının da mesajını verdi. Bu açıklama ile ECB parasal sıkılaştırmaya yönelik net mesaj vermiş oldu.

Salgın nedeniyle iki yıldır iptal edilen Dünya Ekonomi Forumu’nun yıllık toplantısı İsviçre’nin Davos kasabasında başladı. 26 Mayıs’a kadar devam edecek. Bu yılki toplantı ‘Hükümet politikaları ve iş dünyası stratejileri’ temasıyla düzenleniyor olacak. Zirveye Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy video konferans yoluyla bir açılış konuşması ile başlayacak. Bu zirve Sovyetlerin çöküşünden bu yana tek bir Rus yetkilisi veya iş liderinin katılmadığı ilk zirve olacak.

St. Louis Fed Başkanı Bullard, ABD Merkez Bankası’nın agresif bir dizi faiz artışı ile faizi yıl sonuna kadar % 3,5’e itecek şekilde önden yüklemeli artış yapılması gerektiğini ve eğer başarılı olursa enflasyonun düşeceğini ve 2023 veya 2024 yılında para politikasını gevşetebileceklerini söyledi. Bullard, ABD borsasındaki düşüşün şaşırtıcı olmadığını ve kısmen daha yüksek faiz oranlarına yanıt olduğunu söyledi ve bu yıl veya gelecek yıl bir resesyon öngörmediğini belirtti.

Bugün açılışta 1,0605 seviyesinde başlayan paritede 1,0563 ve 1,0514 seviyeleri gün içi destek; 1,0635 ve 1,0658 seviyeleri gün içi direnç seviyesi olarak izlenebilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!