EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (20.11.2020)

Global piyasalarda FED Başkanı Powell ve ABD Hazine Bakanı Mnuchin arasındaki acil durum borç verme fonları anlaşmazlığına dair haber akışı ön planda. ABD seçimi sonrası yeni teşvik paketine ilişkin gelişmeler de ön planda takip edilirken artan vaka sayılarına rağmen ardarda gelen aşı haberlerine ilişkin olumlu gelişmelerle piyasalarda risk iştahı tutunma çabasında.

Ancak ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Powell ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Lagarde konuşmalarında aşı haberlerinin kısa vadede belirsizlikleri değiştirmeyeceği vurgusunu yapmışlardı. Dolar Endeksi 92,25 seviyelerinde.

Dün açıklanan veriye göre, ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvuruları 742 bin ile beklentiden fazla arttı. Bugün Euro Bölgesi Tüketici Güven Endeksi, FED Başkanları ve ECB Başkanı Lagarde’nin konuşmaları takip edilecek. Bu sabah 1,1885 seviyelerinde işlem gören paritede 1,1830 ve 1,1775 destek; 1,19 ve 1,1920 direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN