EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (20.01.2021)

Yellen’ın dünkü sunumu sürpriz içermedi. Yellen destek paketinin gerekli olduğunu ifade etti(Biden’ın 1,9 trilyon Usd tutarındaki paketi). Desteğin süreceğini ifade etti.

Aksi halde resesyon riski olduğuna dikkat çekti. Doların değerinin ise piyasada belirlenmesi gerektiğini belirtti. Gıda ve emtia fiyatlarındaki artış global için maliyet yönlü enflasyon artış ihtimali yaratıyor. FED’in faiz artışında aceleci olmayacağını yinelemesi Usd’nin primlenmesi yavaşlatabilir.

Destek paketi, aşılama, artan vaka sayıları, kısıtlamalar gündemi oluşturuyor. Vaka sayılarındaki artış kısıtlamaları zorunlu kılıyor. Yarın ECB faiz toplantısı yapılacak. Faizde değişiklik beklenmiyor. Parasal destekle ilgili açıklamalar öne çıkabilir.

Dolar Endeksi 90,35 civarında işlem görüyor. Parite bu sabah 1,214 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,21 ve 1,208 destek; 1,215 ve 1,218 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay-sınırlı yukarı seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN