EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (18.09.2020)

Global gündemdeki konular Brexit’te anlaşma olmayacağı ihtimalinin artması, korona aşısına ilişkin gelişmeler, ABDÇin ilişkileri olmayı sürdürüyor. FED beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğe gitmeyerek faizi %0-0,25 bandında bıraktı ve 2023 yılına kadar faizlerde değişikliğe gidilmesinin beklenmediğini belirtdi. FED Başkanı Powell, basın toplantısında, ekonomik toparlanmanın sürdüğünü ancak hızın yavaşlamasının beklendiğini, ekonomiyi desteklemek için tüm araçları kullanmaya hazır olduklarını vurguladı.

Yurt dışı tarafta bugün ABD’de Michigan Tüketici Güven Endeksi, İngiltere’de Perakende Satışlar, Almanya’da ÜFE, Euro Bölgesi’nde Cari Denge verileri açıklanacak. Dolar Endeksi bu sabah 92,90 seviyelerinde. Dün Dolar’ın diğer ülke para birimleri karşısında değer kazanmasıyla 1,1738’e kadar düşüş kaydeden parite ise tekrar güç kazanarak bu sabah 1,1857 seviyelerinde işlem görüyor.

1,18 seviyesinin üstünde tutunmasını önemli gördüğümüz paritede 1,1800 ve 1,1755 destek; 1,1915 ve 1,20 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN