EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (17.09.2020)

FED beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğe gitmeyerek faizi %0-0,25 bandında bıraktı ve 2023 yılına kadar faizlerde değişikliğe gidilmesinin beklenmediği belirtdi. FED Başkanı Powell, basın toplantısında, ekonomik toparlanmanın sürdüğünü ancak hızın yavaşlamasının beklendiğini, ekonomiyi desteklemek için tüm araçları kullanmaya hazır olduklarını vurguladı.

Jackson Hole konferansında duyurulan ortalama %2 enflasyon hedefi stratejisine değinilirken, para politikasında genişleyici duruşun korunacağı belirtildi. Artan belirsizlik ile risk iştahında düşüş görülürken Dolar Endeksi 93,45 seviyelerine yükseldi.

Bugün Euro Bölgesi’nde TÜFE, İngiltere Merkez Bankası (BOEı faiz kararı ve ABD’de İşsizlik Başvuruları verisi ön planda takip edilecek.

Dün güne 1,1840 seviyelerinde başlayan parite, bu sabah 1,1763 seviyelerinde işlem görüyor. 1,18 seviyesinin altında zayıf görüntü veren paritede 1,1800 direnç seviyesi ; 1,1755 ve 1,1720 destek seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN